מסיק 2012

בחווה התיירותית שלנו יש הרבה חוויות: ממש בימים אלה אנו סיימנו עם הבציר ודריכת הענבים בגת, ועכשיו אנו פנויים למסיק הזיתים ולהכנת שמן הזית בבית בד עתיק ששחזרנו בחווה. באביב נחזור אל הגורן ומתקניה ונקיים את הדייש והזרייה ברוח, טחינת הגרעינים באבני ריחיים ואפיית לחם בתנור חומר. כמו שאתה מבין אנחנו משחזרים חיי כפר עתיק לפי עונות השנה החקלאיות כשאנו שמים דגש על הדגן, התירוש והיצהר.


חוויות תקופת המסיק: לוקחים את הזיתים אל מתחם בית הבד, ומכינים איתם שמן זית בשלושה מתקנים שונים: בבודדה שהיה מתקן משפחתי כשבגומה אחת מרסקים את הזיתים והופכים אותם לגפת בעזרת אבן ובשנייה סוחטים אותם ואז מזרימים מים המובילים את השמן אל הכד. אז נוצרת ההפרדה הטיבעית ואוספים את השמן במצקת אל האמפורה.
בית הבד בל עופרי
 
 
השיטה השניה היא בעזרת בודדה משוכללת שבה שני אנשים עובדים על משטח הרבה יותר גדול והם מרסקים וסוחטים את הזיתים בעזרת אבן מתגלגלת כבדה יותר.
 
אבל ההייטק מלפני 2000 שנה זו שיטת בית הבד עצמו: האורחים מכירים את המפרכת בה נרסק את הזיתים בעזרת חמוריקה, הים והממל. ולאחר מכן את בתולות בית הבד, הסדן, ובית המשקלות לסחיטה של הגפת.
 
לבסוף ילמדו המבקרים את השימושים השונים לשמן זית: מזון בסיסי, מאור ופולחן.
 
המשך הפעילות בהחמצת זיתים אותם יקחו לביתם להמשך תהליך, הכנת גבינת עיזים, ואפיית לחם בתנור חימר מעוטר בעשבי תיבול אותם נאסוף בגינת הירק, וכמובן בשמן זית.
זו היא חוויה בת כשעתיים.
 
אפשר גם לקנח בארוחה במסעדה כשהאורחים מביאים אליה את הלחם והגבינה אשר יצרו. ואנחנו מוסיפים סלט ירקות, מתבלים: פסטו, טפנד בשני צבעים, עגבניות מיובשות, ושאר מעוררי תיאבון כמו קונפי שום בשמן זית ועבניות אפויות בטימין, שום ושמן זית, חציל על האש עם טחינה, פלטת גבינות הבית: קממבר בשלל טעמים, פרמז'ן, גאודה, זירגר, לבנה חמוצה על זעתר ועוד כולן גבינות מעשה ידנו מדיר העיזים שבחצר. להן נוסיף קיש בצל ורביולי ממולא בגבינות הבית. נקנח בפלטת ריבות הבית עם עוגיות אניס וחליטת תה. ואם יהיה יום סגרירי אני מבטיחה גם מרק ירקות עשיר עם קיטניות ועישבי תיבול.
 
הארוחה תתקיים רק בסופו של הסיור לאחר שהאורחים ביקרו גם בגורן ובגת, במרתף היינות שהיה בעברו בונקר סורי ובגלריה, שם יפגשו את עבודות האומנות שלנו בפיסול, ויטראז, ותכשיטים הכל מעשה ידנו.
 
בסוף הסיור ובמהלך הארוחה יהנו האורחים מטעימות יין מיקב עין נשוט  היקב שלנו, ויטעמו: קברנה סובניון, מרלו, סירה, פטיט וורדו ועוד....יינות פרותיים מאוד מעורכים.
 
ועכשיו לפרטים המביכים:
שעות פתיחה במשך השבוע, אחר הצהריים, בתיאום מראש. בשישי שבת החל מהשעה 10.00 ועד אחרון המבקרים. התיאום מתבקש. החל מראשית נובמבר עד שיגמרו הזיתים.
 
מחירים : אנו מציעים 4 סדנאות: שיחזור הכנת שמן זית בכל המתקנים שהיזכרנו, הכנת גבינה, אפיית לחם, החמצת זיתים– עלות כל סדנה 30 שח', לא חייב לעשות את כולן. ההורים המלווים משלמים רק 35 שח' עבור הסיור, טעימות היין וטעימות הגבינה שלבסוף.
 
מחיר הארוחה: 90 שח' למבוגר ו70 שח' לילד, ילדים צעירים מגיל 3 עד 10 משלמים רק 50 שח'
לקבוצות מעל 30 מבקרים תינתן הנחה נוספת.
 
אפשרות נוספת למשפחות הרוצות להכין את שמן הזית מהזיתים שבעצי הגן שלהם.
הכנת שמן זית בכבישה קרה בעזרת החמור מעלות, במפרכת, ללא חימום השמן כלל. סחיטה בעזרת בוכנה הידראולית, עד 200 קג'. עלות 200 שח' שהוא מחיר שק מזון לחמור מעלות.
 
לידיעתכם: החמור מעלות משוקם בחווה שלנו, אחרי תאונת דרכים שעבר בסביבת העיר מעלות, כמו הרבה חיות אחרות שמוצאות אצלנו בחווה הרבה אהבה  ביניהם קצפת החמור קטוע רגל ממלחמת לבנון השניה, גלבוע סוסה שעיוורת בעין אחת שהגיעה מקיבוץ גבעת ברנר ועוד. על שאר החיות ניתן לשמוע בהמשך הסיור...
 
את הזיתים עליהם להביא בשקים וכמו כן עליהם להביא כלי קיבול לשמן אותו יפיקו.
 
לתיאומים 052-8805026 תמי או bellofri@walla.com