תפריט המסעדה

*
לחם הבית בניחוח בזיליקום
*
מרק איכרים
*
מתבלים מגוונים: פסטו, טפנד זיתים, ממרח עגבניות יבשות, לימון כבוש ועוד...
*
ירקות העונה מוחמצים וזיתים כבושים
*
פלטת גבינות הבית בטעמים שונים
*
חציל קלוי בטחינה
*
קיש עם ירקות העונה וגבינות נועם
*
רביולי ממולא בלבנה
*
דג מעושן על פלטת אנטיפסטי
*
פלטת ריבות  הבית עם עוגיות אניס
*
חליטת עלי תבלון
הארוחה מלווה בטעימות היין
מיקב עין נשוט שבחווה

חגי תשרי בחווה החקלאית "בל עפרי" ברמת הגולן:


סדנאות בציר ענבים, דריכה בגת ואפיית לחם,
סיורים למבוגרים בכפר היסטורי משוחזר, גן הפסלים וטעימות יין וגבינות
 

הסדנאות והסיורים יערכו בראש השנה, חופשת סוכות ובכל סופי השבוע –
הזדמנות להכיר תקופה מיוחדת בהיסטוריה של ארץ ישראל.


רמת הגולן היתה במשך מאות שנים מרכז חשוב של התיישבות וחקלאות יהודית. המתיישבים השאירו אחריהם עדויות כתובות מעטות ולכן תקופה זו אינה מוכרת לרובנו.

חגי תשרי הם הזדמנות לחוות מקרוב את התקופה המרתקת של הישובים היהודיים בגולן, איך התנהלו חיי היום יום בכפר היהודי, כיצד גידלו ענבים וייצרו יין ומה התפרנסו התושבים וכל זאת בכפר תלמודי משוחזר שהקימו שני בני זוג בחווה החקלאית בל עפרי בקדמת צבי.

לאורך כל החודש, בראש השנה, סוכות ושמחת תורה ובסופי השבוע יערכו בחווה פעילויות המתאימות למבוגרים וילדים ובהן אפשר יהיה להכיר ולחוות את ההיסטוריה והתרבות של העם היהודי. ילדים יוכלו להתנסות בסדנאות להכנת יין תירוש ולחם איכרים ואילו המבוגרים יוזמנו לסיור "על כוס יין" בגן הפסלים ולשמוע על היחסים בין הורים וילדים, זוגיות, פתרון מחלוקות ועוד. הסיור עובר בין כרמים עתיקים ובוסתנים בשילוב טעימות יין בוטיק מיקב "עין נשוט" שבמתחם החווה וגבינות. הביקור בבל עפרי מעניק הכרות עם עולם היין, למידת ההבדלים בין הכנתו בעת העתיקה וכיום, כיצד טועמים יין וההבדלים בין סוגים שונים של יינות.

בסדנאות הילדים, המשתתפים מתנסים בהכנת יין על כל השלבים החל מבציר הענבים ועד לדריכתם בגת בעזרת הרגליים, בדיוק כמו פעם. בסדנה לאפיית לחם המשתתפים לומדים את כל רזי הכנת הקמח מאלומות חיטים: מסובבים את המורג על גרעיני החיטה- הדייש ומעיפים את המוץ בעזרת קלשון עץ. את הגרעינים טוחנים בעזרת אבני ריחיים ועם הקמח אופים בתנור חומר משוחזר לחם איכרים מעוטר בעשבי תיבול שלוקטו בגינת הירק.

החווה התיירותית "בל עפרי" הוקמה על ידי בני הזוג תמי ובבי וכוללת בוסתני פרי, כרם יין, מטע זיתים, יקב "עין נשוט" הממוקם בבונקר סורי נטוש, גלריה של תכשיטים וויטראז'ים שהם יצירה אישית של בני הבית, מסעדה הבנויה סביב עצים ותיקים שממשיכים לצמוח בתוכה, פינת חי עם בעלי חיים שחלקם עברו שיקום לאחר תאונות, כשכולם משולבים בכפר משוחזר מתקופת התלמוד עם בית בד, גורן, גת, תנור אפיה מחימר ובארות מים.

הסדנאות הסיורים מתקיימים בכל ימי ראש השנה וחג סוכות ובסופי השבוע בשעות 9:00-18:00
ההשתתפות בתאום מראש בטל: 052-8805026
המחיר: 35 שקל למבוגרים לסיור וטעימות יינות וגבינות ו-30 שקל לילד לסדנה.
ניתן להזמין גם ארוחות גבינות או טבעוניות במסעדה שבמתחם.

עדכונים על הפעילויות בחוות בל עפרי בעמוד הפייסבוק:
www.facebook.com/BellOfri.il